تبلیغات
 نیوز - اعزام بیش از 5 هزار زائر اهل سنت به حج تمتع

اعزام بیش از 5 هزار زائر اهل سنت به حج تمتع


مدیر امور اهل سنت بعثه مقام معظم رهبری
با بیان این که بیش از 5 هزار زائر اهل سنت به حج تمتع سال جاری اعزام می‌شوند گفت: از این تعداد 2 هزار و 350 زائر خانم و 2 هزار و 600 زائر آقا هستند.
به گزارش خبرگزاری موج، حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر عطاران گفت: طبق برنامه ریزی‌های صورت گرفته زائران هم‌وطن اهل سنت کشورمان در قالب 41 کاروان از استان‌های مختلف امسال عازم حج تمتع می‌شوند.
مدیر امور اهل سنت بعثه مقام معظم رهبری با بیان این که بیش از 5 هزار زائر اهل سنت به حج تمتع سال جاری اعزام می‌شوند گفت: از این تعداد 2 هزار و 350 زائر خانم و 2 هزار و 600 زائر آقا هستند.
به گزارش خبرگزاری موج، حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر عطاران گفت: طبق برنامه ریزی‌های صورت گرفته زائران هم‌وطن اهل سنت کشورمان در قالب 41 کاروان از استان‌های مختلف امسال عازم حج تمتع می‌شوند.
وی با بیان این که در این کاروان‌ها بیش از 5 هزار زائر حضور خواهند داشت گفت: در این کاروان‌ها 26 کاروان شافعی مذهب و 15 کاروان حنفی مذهب هستند که از این تعداد کاروان 23 کاروان مدینه قبل و 18 کاروان مدینه بعد خواهند بود.
وی با تاکید بر این که این کاروان‌ها را 41 روحانی و 20 خواهر معینه همراهی می‌کنند افزود: اعزام کاروان‌های اهل تسنن کشورمان از سوم شهریور آغاز و تا بیست و چهارم این ماه ادامه خواهد داشت.
مدیر امور اهل سنت بعثه مقام معظم رهبری در ادامه با اشاره به تعداد کاروان‌های اعزامی زائران اهل تسنن از استان‌های کشور گفت: از مجموع 41 کاروان زائران اهل تسنن هشت کاروان از کردستان، هشت کاروان از آذربایجان غربی، 6 کاروان از گلستان،چهار کاروان از سیستان و بلوچستان، چهار کاروان از هرمزگان، چهار کاروان از خراسانات (خراسان رضوی، خراسان شمالی و خراسان جنوبی)، دو کاروان از فارس، دو کاروان از کرمانشاه، یک کاروان از بوشهر و یک کاروان به طور مشترک از گیلان به سرزمین وحی اعزام خواهند شد.
عطاران یادآورشد: تمام خدماتی که در ایام حج به زائران اهل سنت ارائه خواهد شد مانند خدماتی است که به کاروان‌های شیعی ارائه می شود و هیچ گونه تفاوتی بین آن‌ها نخواهد بود.


تاریخ : دوشنبه 9 شهریور 1394 | 09:10 ب.ظ | نویسنده : امیر احمدی فرد | نظرات

  • paper | قالب وبلاگ | قالب وبلاگ